home rss login register contact
En | Fa

Under Construction

under constraction

The site is under constraction. You can help us to upgrade it's quantity and quality by sending your comments and suggestions via the contact page.

دهمین نشست مجمع عمومی انجمن

دهمین مجمع عمومی انجمن مدیریت اسلامی با حضور اعضا وپژوهشگران مدیریت اسلامی پنج شنبه شانزدهم مهردر محل سالن اجتماعات سالن اجتماعات مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)با سخنرانی آیت الله مصباح یزدی برگزار شد.

آیت الله مصباح یزدی در دیدار با اعضا انجمن مدیریت اسلامی حوزه علمیه با بیان اینکه جامعه اسلامی بعداز رحلت پیامبر خاتم(ص) هرگز خالی از ولی و سرپرست نبوده، گفت: ائمه معصومین(ع) و بعداز آنها در زمان غیبت حضرت مهدی(ع) علما عهده دار حاکمیت و سرپرست جامعه اسلامی می باشند و آنها بوده اند که حکومتی را بر اساس شریعت و دین برقرار کرده اند.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) ادامه داد:خواجه نصیرطوسی یکی از شخصیتهای برجسته جامعه اسلامی بود به طوری که توانست خدمات بسیار شایسته ای در زمینه شکل گیری جامعه شیعی انجام دهد، ولی با وجود خدمات بسیار زیاد کسی او را به عنوان یک رئیس حکومت نمی شناخت.

عضو خبرگان رهبری افزود: در زمان فعلی خدا بر جامعه اسلامی منت گذاشته و کسی را که دارای مشروعیت الهی است در رأس حکومت قرار داده و این انقلاب به خاطروجود او ، مشروعیت پیدا کرده است.

آیت الله مصباح یزدی ابراز داشت: این نعمت بزرگ الهی است که در طول تاریخ و بعداز ائمه اطهار(ع) نصیب جامعه اسلامی شده و مهمترین خصوصیت این نظام، اسلامی بودن آن است که در کمتر نظامی به چشم می آید.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با بیان اینکه تلاش برای رفاه و زندگی مردم در ابعاد مختلف، کاری است که همه دولت ها و نظام ها انجام می دهند ولی همه نظام ها ، از اسلامیت خالی و تهی هستند، افزود: اسلامیت به معنای ارج نهادن به تمامیت ارزشهای دینی و الهی و تقویت روحیه استکبار ستیزی است که به وسیله شخصیت بزرگی مانند امام خمینی(ره) به ارمغان آورده شد.

وی گفت: اسلامی بودن نظام که موجب می شود فرهنگ آن نظام هم اسلامی باشد، از وظیفه سنگین  مسئولین است که باید برای تحقق این امرمهم تمام تلاش خود را بکار بگیرند تا فرهنگ یک جامعه  از هر لحاظ، دینی و اسلامی باشد.

عضو خبرگان رهبری اظهارداشت: متأسفانه بعضی ها با واژه فرهنگ بیگانه اند و یا آنقدر آن را تنزل داده اند که از فرهنگ، گویش ها به ذهن آدم خطور پیدا می کند.

آیت الله مصباح یزدی با بیان اینکه این امر یکی از مصیبت های جامعه اسلامی است، خاطر نشان ساخت: منظور  از فرهنگ در جامعه اسلامی یعنی باور داشتن ارزشها و تقویت آن باورها و اعتقادات است ولی بعضی ها این را اعتقاد ندارند و قائلند که ما نیاز به ازرش ها نداریم و دوره آنها تمام شده  است.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) اظهار داشت: متأسفانه بعد از 4 دهه از پیروزی انقلاب هنوز نتواستیم پیشرفت مناسب و چشمگیری از لحاظ فرهنگ داشته باشیم و در این عرصه ترقی کنیم حتی شاید بهتر است بگویم در موضوع فرهنگ تنزل هم داشته ایم.

عضو خبرگان رهبری با اشاره به اینکه فرهنگ یک مفهوم انتزاعی است چون در این فرهنگ، ارزشها و باور ها حرف اول را می زند، گفت: با احیاء چنین فرهنگی همه مدیران یک نظام مسؤلند و باید طوری حرکت کنند تا در خدمت تعالی و پیشرفت فرهنگ یک نظام باشند.

وی با بیان اینکه فرهنگ در مقابل سایر موضوعات مانند اقتصاد، سیاست و... نیست، بلکه میل به باورها و زمینه سازی آن است، خاطر نشان ساخت : باید اعتراف کنیم علاو بر این که بنیانگذار انقلاب، فقیه و مجاهد برجسته تمام تلاش خود را برای احیاء یک چنین فرهنگ بکار بست و اهتمام جدی به مسائل فرهنگی داشت اما در عمل شرائط برای اجرای آن فراهم نشده است.

آیت الله مصباح با بیان اینکه فرهنگ را نمی شود در یک زمان کوتاهی تغییر داد بلکه فرایند طولانی می خواهد تا بشود تحول در یک جامعه به وجود آورد، افزود: بعض ها در چنین نظام ولایی کاری به فرهنگ ندارند بلکه تنها پایبند به اجرای سنت ها  هستند و این مسائل موجب شده تا فرهنگ به مخاطره برود.

عضو خبرگان رهبری با اشاره به اینکه امروز تمام مشکلات جهان اسلام به دلیل دوری از مبانی ارزشی و دینی است، بیان داشت: کشورهای قدرتمند در این فرایند به دنبال جمع کردن سرمایه و ثروت خود هستند و برای احیاء این امر به کشورهای دیگر لشگرکشی می کنند و دست به جنایت می زنند.

وی با اشاره به اینکه رژیم آل سعود در توطئه آمریکا گرفتار آمده و با دست خود در حال هلاکت  می باشد، گفت: این دقیقا همان توطئه ای بود که غرب برای رژیم بعثی صدام و برای تحقق اهداف خود به وجود آورد.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) اظهار داشت: آمریکا برای سلطه طلبی بر خاورمیانه و آسیای شرقی، 3 میلیون انسان بی گناه ویتنامی را به  قتل رساند و کسی هم نگفت چرا؟ جلوی او را غربی ها نگرفتند و حتی سازمان به اصطلاح حقوق بشر هم سکوت کرد و شاهد جنایت آمریکا بود.

آیت الله مصباح افزود: امروز شاهد فجیع ترین و بی سابقه ترین جنایت در طول تاریخ در خاورمیانه هستیم که جلوی مادر، فرزند او را به قتل می رسانند و این جنایت رژیم آل سعود که روزی مانند صدام به دست خود آمریکا نابود می شود، یک خوش خدمتی و نوکری تمام عیار است و جز این هم از این خادمین دروغین انتظار نمی رود.

گفتنی است که دهمین نشست مجمع عمومی با قرائت قرآن کریم وگزارش بازرس ورئیس هیئت مدیره انجمن مدیریت اسلامی حجت الاسلام والمسلمین مجتبی درودی آغازشد وسپس حجت الاسلام والمسلمین دکتر نقی پورفر در خصوص عملکرد پژوهشکده مدیریت اسلامی که زیر نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی وبا مشارکت اساتید مدیریت اسلامی،  مسئول تهیه وتدوین وطراحی نقشه راه جامع مدیریت اسلامی هستند وهمچنین دکتر رضائیان گزارشی از فعالیت گروه مدیریت مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) ارایه دادند.